چرا باید فروشگاه های اینترنتی داشته باشیم؟

در حال حاضر مسائل و مشکلات کسب و کار افراد، حضور فعال و همیشگی در بازارهای رقابتی می باشد. برای اینکه بتوانیم در بازاری که هم صنف های کسب و کارمان هم حضور دارند موفق عمل کنیم، باید وارد دنیای اینترنت شویم و در آن هم فعال باشیم. در این مقاله قصد دارم تا مطالبی مهمی را درمورد حضور در دنیای مجازی و مزایای داشتن فروشگاه های اینترنتی با شما در میان بگذارم.

 

امروزه با رشد روزافزون اینترنت و حضور مردم در فضاهای مجازی و استفاده مردم از گوشی های هوشمند و لپتاپ و تبلت و تجهیزات هوشمند دیگر، باعث شده است که شکل جدیدی از کسب و کارها به روی کار بیایند. کسب و کارهای سنتی یا تغییر وضعیت داده اند و یا به دلیل مقاومت جهت ورود خدمات و یا محصولاتشان به فضای مجازی، از دایره ی کاری عقب نشینی کرده و یا حتی باعث نابودی آنها شده اند.

 

صاحبان کسب وکار برای اینکه با دیگر افرادی که به اینترنت وارد شده اند، همگام شوند و یا رقابت انجام دهند، باید لازم ببینند که با طراحی سایت فروشگاهی و یا داشتن سایت برندسازی شخصی و یا شرکتی، در این راستا قدم بردارند.

 

مزایای داشتن یک وب سایت اینترنتی و یا فروشگاه اینترنتی

 

1. معرفی شرکت، محصولات، خدمات و یا برندتان در اینترنت

امروزه باید شرکت ها، صاحبان کسب و کار و یا افرادی که می خواهند محصولی و یا خدماتی را برندسازی کنند باید در اینترنت حضور فعالی داشته باشند. وب سایت می تواند تاثیر خیلی زیادی را بر تبلیغات، معرفی خدمات و یا عرضه محصولاتتان به مشتری را داشته باشد.

همچنین وب سایت، اعتبار شما را در نظر مخاطبانتان افزایش می دهد. بوسیله اینفوگرافیک، تصاویر مطابق با کسب و کار خودتان موشن گرافی و یا انیمیشن می توانید ارزش و بهای واقعی خدمات و محصولات و یا شرکت خودتان را به مشتریان نشان دهید.

 

بیشتر بدانید :  آموزش ساخت ایمیل موقت - فیلم آموزشی

2. مزایای خرید اینترنتی برای مشتری و فروشندگان

هیچ محدودیت مکانی و زمانی برای فروشگاههای اینترنتی وجود ندارد. به همین دلیل برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی و هم مشتریان فروشگاه یک مزیت محسوب می شود. مشتریان بصورت تمام وقت و 24 ساعته می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی محصولات شما را بررسی کرده و از فروشگاه اینترنتی شما خرید انجام دهند. همچنین شما با وارد کردن فروشگاهتان به اینترنت می توانید از تمامی نقاط کشور با مشتریانتان تعامل دو طرفه داشته باشید. و همچنین در هرجای دنیا که باشید می توانید فروشگاهتان را مدیریت کنید.

مزایای فروشگاه اینترنتی برای مشتریان شما به این صورت خواهد بود که آنها کالاهای مورد نیازشان را بدون اینکه در گرمای تابستان و یا سرمای زمستان از منزل خارج شوند می توانند از فروشگاه اینترنتی شما خرید کرده و سفارش را در درب منزل تحویل بگیرند.

 

3. تبلیغات ارزان و گسترش آسانتر فروشگاههای اینترنتی

صاحبان فروشگاه های اینترنتی قبل از اینکه کسب و کارشان را وارد دنیای اینترنت کنند به طور حتم تبلیغاتشان از طریق تراکت های چاپی، رسانه های آفلاین مثل رادیو و تلویزیون وبیلبوردهای شهری بود. برای تبلیغات در رسانه های ذکر شده باید هزینه های زیادی را صرف کنید. اما داشتن یک وب سایت و تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اینترنتی خود باعث خواهد شد که هم هزینه ی شما به حداقل برسد و هم اینکه با توجه به حضور بیشتر مردم در رسانه های اینترنتی، شما در وقت و توجه بیشتری از مشتریان خودتان شریک شوید.

 

بیشتر بدانید :  حرفی جدید برای 👌 موفقیت در کسب و کار های کوچک

4. رضایمندی مشتریان و افزایش مخاطبان شما

حضور در دنیای اینترنت به گونه ای است که اگر مشتریان شما از محصولی که از شما خرید کرده اند و یا خدماتی که شما برای آنها انجام دادید رضایت داشته باشند، حتما وب سایت شما را با افراد دیگر به اشتراک خواهند گذاشت و یا آدرس اینترنتی شما را فوروارد خواهند کرد. و در نهایت مخاطبان شما تبدیل به مشتریان بالقوه ی شما خواهند شد.

 

5. بارگذاری سریع محصولاتتان در فروشگاه اینترنتی

به راحتی و با سرعت می توانید محصولات و یا خدماتتان را در فروشگاهتان ارائه نمایید و یا مطالب و یا کسب و کارتان را به روز رسانی نمائید و مشتریان را از این تغببرات با خبر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.