سئو و بهینه سازی سایت

امروزه بیشتر افرادی که با اینترنت سر و کار دارند حتما اصلاحاتی مثل سئو و بهینه سازی سایت شنیدن اما به دلیل این که محجموعه سپنا در این زمینه به صورت تخصصی در حال کار است لازم دیدم تا به نیاز کاربران به صورت جامع و سریع در این مقاله در رابطه با سئو و بهینه سازی وب سایت پاسخ داده شود.

تعریف سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو به فعالیت های که متخصصین برای افزایش رتبه و افزایش نتایج وب سایت شما در موتور های جستوجو انجام می دهند گفته می شود. اما بهینه سازی وب سایت یکی از فعالیت هایی است که سئو کار ها باید برای افزایش رتبه وب سایت مورد نظر انجام دهند.

مهمترین مسائل سئو که باید بدانید

من باید در این مقاله از دید دو کاربر متفاوت به این مورد پاسخ دهم. افرادی که نیاز به انجام سئو برای وب سایتشان را دارند و افرادی که می خواهند در زمینه سئو شروع به کار کنند به همین دلیل دقت داشته باشید که شما باید برداشت مورد نظر خود را از این نوشته برگزینید.

  • سئو یک فرایند زمان بر است

در این که سئو نیاز به زمان دارد تا نتایج انجام تکنیک های آن بروز داده شود نباید تردید کنید در بهترین حالت موتور های جستوجو زمانی بین 2 تا 4 ماه لازم دارند تا وب سایت شما را روزانه رسد کنند و از وب سایت شما فعالیت هایی را ببینند تا به آن اعتماد کنند.

همین موضوع باعث خواهد شد که شما برای دیدن نتیجه تغییری هرچند کوچک زمان بسیاری را از دست دهید و بعد از نمایان شدن نتیجه در مورد تغییری که داده اید تصمیم بگیرید.

  • سئو مجموعه ای از زیرفرایند ها را دارد

فعالیت های مختلفی باید برای بالا رفتن رتبه یک وب سایت انجام داد که می توان هر کدام را یک کار بسیار سخت و تخصصی عنوان کرد که بهینه سازی وب سایت یکی از این موارد است. بهینه سازی وب سایت از لحاظ مختلفی باید بررسی شود. بهینه برای موتور های جستوجو، بهینه برای شبکه های اجتماعی، بهینه شده از لحاظ محتوا نویسی، بهینه شده از لحاظ کارایی فنی وب سایت و …

  • سئو نیاز به دانش فنی بروز دارد

بالا بردن رتبه یک وب سایت روز به روز سختر می شود و اگر دانش شما بروز نباشد و از همان تکنیک های قدیمی استفاده کنید باعث نخواهد شد که شما در نقطه فعلی خود ثابت بمانید بلکه شما از رقبای خود عقب خواهید ماند و در نتایج جستوجو ها پایینتر و پایینتر خواهید آمد.

خود موتور جستوجوگر گوگل زمانی که الگریتم جدیدی را اعلام می کند توضیح می دهد که احتمال پایین آمدن رتبه برخی وب سایت ها وجود دارد پس باید اطلاعاتی بروز در این زمینه کسب کنید.

  • سئو فرایندی است که همیشه باید در حال اجرا باشد

برخی از کار ها هستند که به صورت یک پروژه انجام می گیرد و تمام، اما سئو جزء فعالیت هایی محسوب می شود که مدام باید در حال افزایش و بهینه سازی و بروز شدن با جدید ترین الگریتم ها باشد.

بهینه سازی وب سایت شامل چه مواردی می باشد؟

همانطور که توضیح دادم بهینه سازی وب سایت ها یکی از فرایند های سئو است که خود شامل موارد مجزایی است که انجام هر یک از این موارد باعث بهبود وضعیت سئو وب سایت شما خواهد شد.

بهینه سازی وب سایت شما موارد زیر است

  • ایجاد محتوای بهینه شده

محتوا نویسی یکی از برجسته ترین کارهایی است که امروزه برای افزایش بازدید کاربران مورد استفاده قرار می گیرد اما هر محتوایی مناسب نیست. محتوا نویسی تکنیک هایی لازم دارد تا برای موتور های جستوجو به صورت موثر واقع شوند که به این تکنیک ها در تولید محتوا بهینه سازی محتوا گفته میشود.

  • بهینه سازی متا تگ ها

بهینه سازی متا تگ ها مهم است چون ربات ها اولین مواردی که می توانند به صورت دقیق آنها را درک کنند همین متا تگ ها می باشد. همچنین متا تگ ها ابزار هایی را برای اشتراک صحیح اطلاعات در شبکه های اجتماعی فراهم می کنند که باید دقیق نوشه شوند.

  • بهینه بودن از لحاظ فنی

سرعت وب سایت ها برای موتور های جستوجو بسیار مهم است و شما نیاز دارید تا از ابزار های لازم برای بالا بردن سرعت در خود وب سایت استفاده کنید. هاست خوب و تنظیمات DNS مناسب از دیگر مواردی هست که باید بهینه باشند.

  • بهینه سازی مالتی مدیا

بهینه بودن عکس، فیلم و فایل های صوتی باید مد نظر قرار گیرد بخصوص در چند سال اخیر که آمار نشان می دهد که کاربران بیشتر به ویدیو ها و تصاویر اهمیت می دهند. این مورد باعث شد تا موتور های جستوجو هم بیشتر به این موضوع بپردازند. حتما مد نظر داشته باشید اگر تگ هایی برای ابزار های تصویر و صوت وجود دارد و توصیه شده تا توضیحات لازم نوشته شود باید آن را جدی بگیرید.

سخن پایانی

سئو ابزاری بسیار کارآمد در زمینه هدفمند کردن تبلیغات شما خواهد بود و بهترین راه برای رسیدن به مشتری که محصول شما را نیاز دارد سئو است.

ما سعی خواهیم کرد به تمام سوالات و نظرات شما در کامنت ها پاسخ دهیم و خوشحال می شویم تا نظرات شما را بشنویم.

 

بیشتر بدانید :  چه شغل هایی تا سال های آینده از بین خواهند رفت؟

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.