مهمترین دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی یکی از انواع جدید مدل های کسب و کار است که در کشور ما در حال رواج پیدا کردن است. کسب و کار های انترنتی هم مثل هر چیز جدیدی که وارد کشور ما شده ساختار ها و رویه هایی را باید به صورت زیر ساخت داشته باشد و در صورتی که شما با این مدل کسب و کار آشنا نباشید تبعا به مشکل برخواهید خورد.

 

من در این مقاله سعی کردم تا مهمترین دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی را با توجه به تجاربی که در این چند سال به دست آورده ام با شما دوستان به اشتراک بگذارم.

فهرست

 

• عدم انتخاب صحیح مشتریان
• با ارزش نبودن محصول یا خدمات
• عدم انتخاب صحیح روش های عرضه
• ساختار های هزینه ای و درآمدی نادرست (بودجه بندی)
• تیم مناسبی برای انجام کار ندارد
مشتریان کسب و کار خود را درست هدف بگیرید

 

افرادی که به تازگی وارد روند کارآفرینی شده اند تصمیمات را بر اساس احساسات اتخاذ می کنند و بدترین حالت این است که به فکر تولید محصول یا یک خدمت هستند، تا این که به فکر نیاز و شناسایی بازار هدف باشند، و همین باعث ایجاد دردسر بزرگی برایشان خواهد شد.

این دسته افراد با تفکر این که بهترین محصول را از نظر خود تولید کرده اند به پیش می روند و تمام مراحل را طی می کنند اما در آخر کار که مرحله فروش هست به این نتیجه می رسند که خریداری برای محصولشان پیدا نمی شود.

در اول کار احساس نیاز بازار را تشخیص دهید و مشتریان خود را به دقت بشناسید قدرت خرید آنها را بسنجید و حال برای نیاز آنها محصول یا خدمتی با ارزش درست کنید که باعث برطرف شدن نیاز آنها شود.

 

خدمات یا محصولات خود را ارزشمند بسازید

هر وقت صحبت از ارزش محصول می شود همه به امکانات محصولاتی که تولید کرده اند اشاره می کنند و به نظر خیلی هم عالی می رسد اما این گفته ها دردی از مشتری شما دوا نمی کند.

مشتریان شما مزیت این امکانات را می خواهند، در واقع این امکانات چه سودی برای آنها خواهد داشت. وقتی سخنان خود را برای مشتری خود برنامه ریزی کنید آن وقت خواهید دید که مشتریان رقبت زیادی برای خرید محصولات شما نشان می دهند.

اگر محصولات خود را بر اساس ایجاد مزیت و ارزش برای مشتریان خود بسازید خود به خود امکانات لازم در آن محصول ایجاد خواهد شد. دلیل این که افرادی اول محصول و امکانات آن را می سازند و بعد به دنبال مزیت آن می گرددند به نظر من به خاطر آموزه ها و ذهنیت دوره صنعت تولید است.

روش عرضه محصول و رابطه با مشتریان کسب و کار خود را به درستی انتخاب کنید

خب کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کردید و محصول با ارزشی برای مشتری خود دارید، آیا در میان این همه رقیب صدای شما به مشتریانتان خواهد رسید؟! چالش بعدی شما این است که برای عرضه محصولات خود روشی مناسب انتخاب کنید.

با توجه به این که کسب و کار شما اینترنتی است اولین انتخاب شما طراحی یک وب سایت برای عرضه محصول خواهد بود اما آیا صرفا طراحی وب سایت کافی است تا مشتریان شما را ببینند؟ خیر.

مباحث دیجیتال مارکتینگ، سئو، بهینه سازی وب سایت و هزاران مورد دیگر هم هست که شما باید به آنها توجه داشته باشید تا در کسب و کار خود به موفقیت چشمگیری برسید. این موفقیت حاصل مجموع کار های کوچک و مداومی است که شما انجام خواهید داد.

در کسب و کار خود بودجه بندی کنید

درآمد های حاصل را پیشبینی کنید و هزینه های جاری و در حال گردش را بنویسید. برنامه ای برای اجرای روند رشد کسب و کار داشته باشید و زمانبندی برای هزینه ها در نظر بگیرید.

بیشتر افراد هزینه هایی برای تجهیزاتی انجام می دهند که فعلا نیاز به آن تجهیزات ندارند. خرید سرور های گران قیمت در حالی که ترافیک و حجم کار وب سایت، نیازی به همچین سروری ندارد. افراد فنی اصولا عاشق راه می شوند و هدف را فراموش می کنند. سعی کنید اهداف کسب و کار خود را مرور کنید.

افراد علاقمند را وارد تیم کاری خود کنید

کسب و کار شما باید از یک تیم علاقمند به حوزه کاری تشکیل شود. ورود هر فردی را به راحتی قبول نکنید و برای این کار فاکتور هایی در نظر بگیرید. اگر می خواهید شما یک کارآفرین باشید باید روحیه مثبت و انگیزه مناسب داشته باشید تا بتوانید افرادی با ذهنی مثبت و علاقمند را وارد کار خود کنید.

فردی که در حوزه ای وارد کار شما شده اگر علاقمند کار خود نباشد همان زمان قید شده در قرارداد خود را برای رسیدن به حقوق کار خواهد کرد. اما افراد علاقمند همیشه و حتی خارج از زمان کاری خود به دنبال راه حل های برای ایجاد خلاقیت و بالابردن سرعت کار خود می گردند و این همان نتیجه ای است که شما به دنبال آن هستید.

 

بیشتر بدانید :  اهمیت ورود کسب و کار ها به اینترنت چیست؟

 

خلاصه مطلب
مهمترین دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی
عنوان
مهمترین دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی
توضیحات
کسب و کارهای اینترنتی یکی از انواع جدید مدل های کسب و کار است که در کشور ما در حال رواج پیدا کردن است. کسب و کار های انترنتی هم مثله هر چیز جدیدی که وارد کشور ما شده ساختار ها و رویه هایی را باید به صورت زیر ساخت داشته باشد و در صورتی که شما با این مدل کسب و کار آشنا نباشید تبعا به مشکل برخواهید خورد.
نویسنده
سپنا وب - sepnaweb
سپنا وب - Sepnaweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.