آموزش ثبت دامنه رایگان – فیلم آموزشی

در این ویدیو قصد دارم تا در مورد این که چطور می توان یک دامنه رایگان ثبت کرد آموزش بدهم. آموزش ثبت دامنه رایگان عنوانی هست که من برای این ویدیو در نظر گرفتم اما شما باید اطلاع داشته باشید که پسوند هایی که شما می توانید ثبت کنید محدود هستند. البته قبلا فقط یک پسوند وجود داشت اما امروز که من این ویدیو را در حال ضبط کردن هستم متوجه شدم که تعدادی دیگر هم به این لیست اضافه شده است و شما می توانید این دامنه ها را نیز رایگان ثبت کنید.

 

این موضوع را مورد توجه قرار دهید که من در این ویدیو از روش های دور زدن تحریم استفاده کرده ام و برای این که بتوانید وارد وب سایت های گفته شده شوید و مراحل ثبت دامنه را به صورت رایگان انجام دهید باید از یکی از روش های رایج استفاده کنید.

 

مراحل  به شرح زیر به صورت لیست وار ذکر شده است و هر کدام را یک به یک توضیح خواهم داد :

  • وارد وب سایت مورد نظر شوید tk
  • دامنه مورد نظرتان را انتخاب کنید
  • وضیعیت امکان ثبت آن را بررسی کنید
  • پیکربندی تنظیمات ثبت دامنه رایگان
  • حساب کاربری باز کنید
  • اتمام مراحل خرید و ثب

 

وارد وب سایت dot.tk شوید

همانطور که گفته شد باید برای انجام مراحل ثبت دامنه رایگان شما از روش دور زدن تحریم استفاده کنید و آدرس Dot.Tk را در پویشگر وب کروم خود وارد کنید و زمانی که صفحه برای شما نمایش داده شد می توانید وارد مراحل بعدی شوید.

 

بیشتر بدانید :  مزایای کسب و کار اینترنتی چیست؟

دامنه مورد نظرتان را انتخاب کنید

شما یا دامنه خود را قبلا انتخاب کرده اید یا باید العان برای دامنه تصمیم بگیرید. دامنه های رایگان اصولا برای کار های حرفه ای نباید استفاده شود و برخی افراد از این نوع دامنه ها فقط برای تست و راه اندازی اولیه یک ابزار استفاده می کنند.

 

وضیعیت امکان ثبت آن را بررسی کنید

در صفحه اول این وب سایت کادر متنی بزرگ برای وارد کردن نام دامنه وجود دارد آن را پر کنید و دکمه مقابل سبز رنگ را برای این که وب سایت دامنه وارد شده را بررسی کند کلیک کنید در صفحه بعد نتیجه بررسی اعلام میشود اگر دامنه قابل ثبت شدن باشد مراحل ثبت را برای شما نمایش خواهد داد.

 

پیکربندی تنظیمات ثبت دامنه رایگان

بعد از این که شما دکمه get it now را زدید و checkout کردید در صفحه ظاهر شده از شما می خواهد تا تنظیات دامنه رایگان خود را انجام دهید. در این صفحه دو نوع انتخاب داید اگر می خواهید دامنه مورد نظر به یک سایت فعال فروارد شود ار حالت forward  استفاده کنید و آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کنید.

در صورتی که نیاز دارید دامنه مورد نظر بر روی هاست شما نصب شود از حالت دوم Use DNS استفاده کنید و اطلاعات dns هاستینگ خود را وارد کنید که شامل نیم سرور ها می باشد.

 

حساب کاربری باز کنید

در این مرحله شما باید اطلاعات شخصی برای حساب کاربری خود وارد کنید اما چون دامنه رایگان ثبت می کنید نیازی به ورود اطلاعات صحیح خود ندارید و می توانید هر اطلاعات دیگری را وارد کنید. توجه داشته باشید این قسمت را دقیقا با نگاه کردن به نحوه عملکرد در ویدیو انجام دهید.

 

بیشتر بدانید :  ویدیو و ایده کسب و کار اینترنتی | کسب درآمد بیشتر

اتمام مراحل خرید و ثبت

بعد از ثبت اطلاعات حساب کاربری دامنه رایگان خود وارد مرحله پایانی می شوید و به شما نشان می دهد که هزینه ثبت دامنه رایگان است و 0$ به شما نشان می دهد. بر روی دکمه ادامه کلیک کنید. صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که ای دی ثبت شدن دامنه را نمایش می دهد نیازی به ذخیره ان نیست.

خلاصه
آموزش ثبت دامنه رایگان – فیلم آموزشی
عنوان
آموزش ثبت دامنه رایگان – فیلم آموزشی
توضیحات

در این ویدیو قصد دارم تا در مورد این که چطور می توان یک دامنه رایگان ثبت کرد آموزش بدهم. آموزش ثبت دامنه رایگان عنوانی هست که من برای این ویدیو در نظر گرفتم اما شما باید اطلاع داشته باشید که پسوند هایی که شما می توانید ثبت کنید محدود هستند.

1 دیدگاه درباره “آموزش ثبت دامنه رایگان – فیلم آموزشی

  1. ممنون مطلب خوب و مفیدی بود
    بسیاری از دامنه ها به صورت رایگان عرضه میشن و البته امروزه برخی از هاستینگ ها دارن دامنه ,ir رایگان هم هدیه می کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.