چگونه رنکینگ سایت را ببینیم – دیدن رتبه سایت در الکسا

رتبه وب سایت در  alexa و google چه اهمیتی برای کسب و کار اینترنتی  ما دارد؟

دروغ بزرگ alexa یا واقعیت تلخ نداشتن رتبه مناسب در وبسایت الکسا

در این مطلب ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ”  سعی کردم تا تجارب خودم را در این چند سال در رابطه با میزان اهمیت رتبه وب سایت در یک کسب و کار اینترنتی بیان کنم، رتبه وب سایت در alexa آیا واقعیتی هست که ما باید آن را بپذیریم یا این عدد فقط یک دروغ بزرگ برای ذهن محسوب می شود. در ادامه این مطلب به شرح نحوه دریافت رتبه واقعی یک وب سایت خواهیم پرداخت.

 

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم - سپناوب - sepnaweb.com
چگونه رنکینگ سایت را ببینیم – سپناوب – sepnaweb.com

گوگل برجسته ترین مرجع برای کاربران

اولین وب سایتی که مشتریان شما برای رفع نیازشان به آن رجوع می کنند.

شما کجای گوگل قرار خواهید گرفت؟

اکسر صاحبان کسب و کار و یا افرادی که تازه وارد بازار اینترنتی شده اند چنین تصوری را در ذهن خود می پرورانند که تنها با راه اندازی یک وب سایت و عرضه محصول یا خدماتشان در آن، کار تمام است و فروش فوق العاده شروع خواهد شد. خب این افراد بعد از چند ماه بیخیال وب سایت تازه خودشان می شوند و نهایت در آخر سال نیز دامنه خود را هم تمدید نمی کنند و تنها دلیل آن دریافت نکردن نتیجه از کاری که انجام داده اند است.

باید بدانید که حضور در اینترنت یک بیزینس واقعی است و اصولی دارد که هر یک را اگر به درستی انجام ندهید احتمال شکست را برای خود روشنتر خواهید کرد. امروزه کسب و کار اینترنتی رونق بالایی دارد اما نباید رقبای خودتان را دسته کم بگیرید.

بازار اینترنت پر از رقیب در حوزه کاری شما است و همه آنها در حال تلاش برای رسیدن به مشتریان زیاد و ارائه محصولات و خدمات خودشان هستند.

وقتی مشتری شما برای مثال با کلمه ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ” در گوگل چرخ می زند و به دنبال رفع نیاز خود هست شما نیز باید در نتایج گوگل دیده شوید تا فروش داشته باشید.

آیا شما در این لیست قرار دارید؟

 

 

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم و رتبه وب سایت در گوگل

پيدا كردن رتبه سايت در گوگل

سال ها پیش گوگل ابزاری برای نشان دادن رتبه وب سایت داشت که از صفر تا 10 درجه بندی می شد اما چند سالی هست که از ارائه رتبه وب سایت ها خود داری می کند و ابزاری برای آن نیز ارائه نمی دهد. به نظر من قطعا دلیلش می تواند پایین بودن اهمیت رتبه وب سایت در نتایج جستوجو باشد.

ابزار های بسیار قدرتمندی را گوگل برای بهبود نتایج و بهبود وضعیت وب سایت شما ارائه داده است  برای تحلیل و دانستن آمار ترافیک ورودی وب سایت خود این مقاله را بخوانید و  google Analytics را نصب کنید >آموزش گوگل آنالیز | گوگل آنالیتیک | آموزش نحوه نصب بر روی وبلاگ و وبسایت

 

بیشتر بدانید :  6 روش افزایش فروش اینترنتی

رتبه وب سایت در الکسا alexa

چگونه رنکینگ سایت را در الکسا ببینیم؟

اما در وب سایت الکسا این عدد قابل رویت است و کاملا واضح به شما خواهد گفت که وب سایت شما در رتبه چندم قرار دارد این عدد هر چقدر کوچکتر باشد رتبه وب سایت شما عالی تر خواهد بود و بلعکس.

الکسلا رتبه بندی خود را به دو دسته تقسیم می کند و رتبه وب سایت شما را در جهان و یک کشور مشخص نشان میدهد.

با رنکینگ سایت الکسا آشنا شوید

قبل از این که بدانید برای دید رنکینگ سایت باید چه کارهایی انجام دهید این ویدیو را ببینید و بدانید نوحه عملکرد الکسا چگونه است

این ودیو به شما خواهد گفت که رنکینگ الکسا چگونه کار می کند و زیر مجموعه کدام شرکت است، دو حالت محاسبه ترافیک وب سایت را دارد که یکی جهانی هست و یکی کشور محلی که گزینه دوم بر اساس میزان ترافیک بالایی که از یک کشور خاص وارد وب سایت شما می شود باعث انتخاب آن کشور به عنوان کشور محلی خواهد بود.

وقعیت تلخ الکسا

رتبه وب سایت شما در الکسا چند است؟

وقتی مشتری با این سوال که چرا وب سایت من فروشی ندارد مشاوره درخواست می کند ما ببرسی رتبه وب سایت به این موضوع پی می بریم که حتی وب سایت در الکسا رتبه بندی نشده است یعنی بدترین حالت.

وقتی الکسا برای وب سایت شما رته ای در نظر نمی گیرد به این معنی است که اصلا وب سایت شما دیده نمی شود. بعد از ثبت وب سایت اگر اقدام های لازم را انجام ندهید و سایت خود را برای سئو بهینه نکنید نتیجه ای نخواهید گرفت. اولین رتبه هایی که دریافت خواهید کرد بالای 10,000,000 خواهد بود و حال باید این عدد به کمتر از 10,000 برسد تا شما هم دیده شوید.

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم | نگرفتن رتبه در الکسا
چگونه رنکینگ سایت را ببینیم | نگرفتن رتبه در الکسا

دیجیتال مارکتینگ و رعایت اصول صحیح راه اندازی کسب و کار (بیزینس واقعی) راه رسیدن به رتبه های عالی است، رتبه هایی که پایین تر از عدد 10 هزار است.

بزرگترین دروغ الکسا

نحوه رتبه بندی در الکسا

اما در سیستم رتبه بندی الکسا از روشی استفاده شده که با کمی تعمل و فکر کردن در آن به این نتیجه خواهید رسید که این عدد آنچنان دقیق نیست و احتمال خطای بالایی را دارد. یعنی احتمال دارد وب سایت شما با رتبه ای بسیار بد کاربرانی بسیار عالی داشته باشد و بلعکس که دلایل این مورد را در پایین ذکر خواهم کرد.

  • پایین بودن اهمیت رتبه بندی در گوگل ( در جای خود از اهمیت بالایی برخوردار است)
  • روش جمع آوری آمار الکسا – استفاده کنندگان تولبار الکسا هست
  • رقبای کسب و کار شما ( قدرت و میزان حضور رقبا )
  • جذابیت ( تبلیغ نویسی عالی ) محتوا برای مشتری
  • نحوه و قدرت حضور در شبکه های اجتماعی
  • مدیریت کاربران و استفاده از ابزار های تحلیل رفتار کاربران
بیشتر بدانید :  چطور یک وبسایت جذاب داشته باشیم؟

 

 

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم

نحوه صحیح پیدا کردن رتبه وب سایت

اما برای این که رتبه دقیق وب سایت خودتان را بدانید باید از ابزار های گوگل + رتبه الکسا + رتبه ماز Moz استفاده کنید و در نهایت میانگینی از بررسی های رقیب خود در نظر بگیرید.

شما باید رتبه خودتان را در میان رقبای خودتان پیدا کنید و این نیاز به تحلیل و بررسی های متداولی خواهد داشت. اما من در این جا به شما روش این که چگونه رنکینگ وب سایتتان را ببنید را خواهم گفت.

 

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم
چگونه رنکینگ سایت را ببینیم

 

 

دیدن رتبه سایت در الکسا

برای این که رتبه وب سایت خودتان را در الکسا ببینید باید وارد آدرس زیر بشوید و در آن آدرس وب سایت خودتان را بدن HTTP وارد کنید و در نتیجه تحلیل وب سایت شما را نشان می دهد.

دیدن رتبه سایت در الکسا https://www.alexa.com/siteinfo

 

پيدا كردن رتبه سايت در گوگل

همانطور که گفتم در گوگلی ابزاری برای نمایش عدد رنک وجود ندارد اما شما می توانید با استفاده از نرم افزار های که معرفی می کنم و داشتن کلمه کلیدی رتبه خودتان را در آن کلمه کلیدی بدانید.

 

تعریف سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو به فعالیت های که متخصصین برای افزایش رتبه و افزایش نتایج وب سایت شما در موتور های جستوجو انجام می دهند گفته می شود. اما بهینه سازی وب سایت یکی از فعالیت هایی است که سئو کار ها باید برای افزایش رتبه وب سایت مورد نظر انجام دهند.

مهمترین مسائل سئو که باید بدانید

من باید در این مقاله ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ” از دید دو کاربر متفاوت به این مورد پاسخ دهم. افرادی که نیاز به انجام سئو برای وب سایتشان را دارند و افرادی که می خواهند در زمینه سئو شروع به کار کنند به همین دلیل دقت داشته باشید که شما باید برداشت مورد نظر خود را از این نوشته برگزینید.

 

 

 

خلاصه مطلب
چگونه رنکینگ سایت را ببینیم
عنوان
چگونه رنکینگ سایت را ببینیم
توضیحات
در این مطلب " چگونه رنکینگ سایت را ببینیم " در رابطه با میزان اهمیت رتبه وب سایت در یک کسب و کار اینترنتی بیان کنم، رتبه وب سایت در alexa آیا واقعیتی هست که ما باید آن را بپذیریم یا این عدد فقط یک دروغ بزرگ برای ذهن محسوب می شود. در ادامه این مطلب به شرح نحوه دریافت رتبه واقعی یک وب سایت خواهیم پرداخت.
نویسنده
سپنا وب - sepnaweb
sepnaweb.com - سپنا وب

1 دیدگاه درباره “چگونه رنکینگ سایت را ببینیم – دیدن رتبه سایت در الکسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.