بازاریابی محتوا و نکات مهمی که باید بدانید

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا و یا استراتژی محتوا از جمله اصطلاحات این چند سال اخیر است که فضای بازاریابی اینترنتی را به خودش اختصاص داده است. در این مقاله سعی داریم تا منظور از بازاریابی محتوا و نکات مهم آن را بصورت روشن تر با شما مخاطبان گرامی درمیان بگذاریم. 

تولید محتوا از ابتدا با انسان ها بوده و رشد کرده است. بعنوان مثال وقتی که در گذشته های بسیار دور انسانها در غارها برای بیان مقصودشان شروع به کشیدن اشکال مختلف می کردند، در واقع تولید محتوا می کردند.

 

  • یک نویسنده می تواند با نویسندگی محتوا تولید کند
  • مطالبی که یک معلم تدریس می کند هم نوعی محتوا است.
  • گفتگوهایی که بین متصدی پذیرش و ارباب رجوع رد و بدل می شود در حقیقت محتوایی بین آنها مبادله می شود.
  • کسی که برنامه تلویزیونی و یا سینمایی میسازد هم تولید کننده محتوا است.
  • کسی که محتوایی را از دانش خودش به فروش می رساند هم تولید کننده محتوا است.
  • اگر استراتژی خاصی را برای یک کسب و کاری ارائه می کنید تولید کننده محتوا هستید.
  • نام یک برند یا نام یک مغازه، شرکت، نوشته ی سر در دانشگاه، بنرها، بیلبوردها و همه و همه نوعی محتوایی هستند که بواسطه صاحبان آنها درخواست و یا نوشته شده اند.

 

ضرورت تولید محتوای در کسب و کار

برندهای معروفی مثل آی.بی.ام، سامسونگ، اپل، مایکروسافت نیز برای محصولات خود محتوا تولید می کنند و هرلحظه سعی در بهینه سازی و گسترده تر کردن محتواهای خود داشته اند. پس در نتیجه تبلیغاتی که برای معرفی یک برند و یا فروش تهیه می شود هم نوعی تولید محتوا برای جذب مردم است.

 

شما از هر روشی که برای بازاریابی محصولات خود استفاده کنید، تولید کردن محتوا برای معرفی و یا فروش آن، امری غیر اجتناب ناپذیر می باشد. ولی این موضوع بیانگر این نیست که از هر روشی برای تولید محتوا استفاده کنید. بلکه نوع محتوا، کیفیت محتوا و چگونگی انتقال محتوا به مخاطبان بسیار ضروری می باشد.

مردم از روش ها و اصول تولید محتوا به صورت سنتی خسته شده اند و به صورت سابق به بیلبوردها، تلویزیون، رادیو، اتوبوس توجه چندانی ندارند. با ورود گوشی های هوشمند و اینترنت به دنبال راههای دیگر تبلیغاتی هستند که توجه آنها را برای کلیک کردن، خواندن و یا تماشای محتوای آن جذب کند.

 

مهم نیست که چه نوع کسب و کاری دارید ولی در هرصورت باید محتوایی با ارزشمند داشته باشید که کاربر را به اهداف مورد نظر شما نزدیکتر کند. شما می توانید با محتوای بسیار قوی و رایگان سعی در ایجاد تعامل، اعتماد سازی، درگیری مخاطبان با فضای مورد نظرتان و در نهایت تبدیل آنها به مشتری را داشته باشید. چون مخاطبان بوسیله ی محتوای عالی است که به مشتری دائمی شما تبدیل شده و باعث رشد و بهبود کار شما شوند.

 

8 نکته مهم در بازاریابی محتوا

برای داشتن یک بازاریابی موفق، باید تمامی جوانب کار را بسنجید و هنگام تولید محتوای مربوط به کسب و کارتان حتما باید به این نکات توجه داشته باشید:
• بازار هدف شما برای تولید محتوا چه کسانی هستند؟
• نوع تولید محتوای شما چگونه خواهد بود؟
• مقصدی که محتوا در آن منتشر خواهد شد کجاست؟
• راه انتشار محتوا با چه ابزاری است؟
• محتوا چه ارزشی به مخاطبان خواهد داد؟
• موضوع تولید محتوا چیست؟
• مدیریت همه ی موارد گفته شده ی بالا به چه نحوی برنامه ریزی خواهد بود؟
• انتشار محتوا در چه زمان هایی خواهد بود؟ (تقویم محتوا)
مهمترین تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات چیست؟

 

بیشتر بدانید :  راه اندازی کسب و کار | 4 گام برای انتخاب حوزه کاری

 چند تفاوت مهم بازاریابی محتوا با تبلیغات دارد 

 

• مورد اول در بازاریابی محتوا، محتوای مورد نظر در رسانه هایی که تحت مالکیت خود و یا همان کسب و کار خودتان هستند پخش می شوند. چنانچه همین محتوا از طریق رسانه های دیگر پخش شود، به آن تبلیغات گفته می شود.

• مورد بعدی اینکه چون تبلیغات امروزه بصورت سیل آسا بطرف مخاطبان روانه شده است ، کمتر باعث تمایل مردم به آن شده است. در برابر بازاریابی محتوا که در نظر مخاطبان جذاب تر است و مزاحمتی برای مخاطب ایجاد نمی کند.

• مورد سوم تفاوت زمان بر بودن و پر هزینه تر بودن محتوا نسبت به تبلیغات می باشد.
مخاطبان امروزه تحت بارش تبلیغات مختلف و زیادی قرار گرفته اند. هر چند که روزی تبلیغات باعث فروش بیشتر و جذب مشتری می شد، اما امروزه برای بسیاری از برندها، شرکت ها و صاحبان کسب و کار مزیت رقابتی چندانی ایفا نمی کند.

 

زیرا که از یک نوع محصول یا خدمات، بسیاری از شرکت ها یا تولید می کنند و یا انجام می دهند، نتیجتا همه ی آنها هم برای تصاحب بازار تبلیغات می کنند، در این حالت تبلیغات چندان اثری نخواهد داشت.
در نتیجه برای اینکه صاحبان شرکت ها و کسب و کار مشتری فعلی خود را نگه دارند مجبور به تبلیغات گسترده هستند که در نهایت این موضوع باعث می شود که هزینه ی تبلیغات نسبت به بازاریابی محتوا افزایش پیدا کند.

 

استراتژی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یکی از صدها روش استراتژی بازاریابی است که به تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان اهمیت می دهد. به بیان دیگر، بازاریابی محتوا زیرمجوعه ی بازاریابی است که بعنوان یکی از صدها روش بازاریابی محسوب می شود.
با اینکه مسیر یک بازاریابی محتوایی بسیار زمان بر است ولی برای اینکه استراتژی بازاریابی شما در قالب خود قرار بگیرد استفاده از آن در روش های بازاریابی خود امری ضروری است.

نتایج مهم استفاده از استراتژی های بازاریابی محتوا

• ایجاد وفاداری و اعتماد در مخاطبان: هرچه قدر که محتوا و اطلاعاتی که به مخاطبانتان می دهید برای آنها ارزشمند و قابل قبول باشد، به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد. ممکن است از شما خرید بیشتری انجام دهند.
پس در نتیجه همیشه سعی در تولید محتوایی را داشته باشید که مورد نیاز و توجه مخاطبان شما می باشد.

• افزایش اطلاعات مخاطبان از محصولات شما: در کنار معرفی محصولتان، ویزگی های مهم محصول را هم می توانید به مخاطبان ارائه کنید. بر اساس ویژگی های اساسی محصولات است که مخاطبان به مشتری شما تبدیل می شوند.

• افزایش آگاهی از برند: صاحبان کسب و کارها برای اینکه در بین مخاطبان خود مطرح شوند، باید نام و موضوع کارشان را به اطلاع آنها برسانند.

• فروش بیشتر: اگر محتوایی که تولید می کنید براساس روش ها و تکنیک های موثر و مشتری پسند باشد، مخاطبان شما جذب محتوا خواهند شد. خود این موضوع باعث می شود که علاوه بر اینکه مخاطبان شما به مشتری های شما تبدیل شوند، مخاطبانی که حالا مشتری شما شده اند، محتوا را به دیگر افراد انتشار دهند و در نهایت منجر به ورود مخاطبان دیگر به عنوان مشتری به کسب و کار شما می شود.

 

بیشتر بدانید :  آموزش کار با اینستاگرام (جامع)

جمع بندی و تدوین محتوا

پس از اینکه محتوای مورد نظر جمع بندی کردید و سپس روش ها و استراتژی هایی که مورد نیاز محتوای خودتان را لحاظ کردید و برنامه های لازم را طرح ریزی کردید، زمان جمع بندی و تدوین محتوایتان رسیده است. زمانی که صرف انجام این کار می شود به زمینه و نوع محتوایتان بستگی دارد.

 

چند نوع محتوای مهم

• اینفوگرافیک: اینفوگرافیک یکی از بهترین روشهای نمایش اطلاعات و یا معرفی محصول و یا برندی می باشد. تا زمانی که تصویر اینفوگرافیک شما جذاب باشد و مقصودتان را به سادگی به مخاطبان برساند، می تواند بهترین محتوایی باشد که در شبکه های اجتماعی و یا فضای مجازی انتشار داد.

 

• ویدئو: امروزه مخاطبان وقت زیادی را برای خواندن متن یک تبلیغات یا خواندن متن معرفی یک برند صرف نمی کنند. در این موارد ویدئو گزینه بسیار مناسبی برای جذب مخاطب از طریق معرفی محصول از طریق ویدئو کلیپ می باشد.

• پادکست: برنامه هایی هستند که قبلا با موضوع خاصی ضبط شده اند که مخاطبان برای استفاده آن می تواند دانلود کند. می توانید پادکستی تهیه کنید با محتوای مصاحبه با شما و معرفی برندتان.

• وبینار: وبینارها همان سمینارهای حضوری هستند اما بصورت اینترنتی برگزار می شود بصورتیکه مخاطبان این وبینار می توانند آن را از داخل منزل خود دنبال کنند. برگزاری وبینار با موضوع کسب و کارتان می تواند موفقیت برند شما را چند برابر کند. موفقیت وبینار به محتوا، مطالب مفید و ارزشمند بودن محتوا ارتباط دارد.

• تصویر: از دورانی که برای ساختن محتوا از عکس و تصویری که در سایت ها و یا محتواهای دیگر برداشته می شد گذشته است. اشتیاق مخاطبان به آن عکس و تصویری است که خودتان درست کرده اید و یا عکس مربوط به محتوا را گرفته اید. تصاویر مناسب در محتوا باعث جذب و درگیری کاربر خواهد شد.

 

خلاصه

در این مقاله درمورد بازاریابی محتوا ، ضرورت تولید محتوای در کسب و کار، 8 نکته مهم در بازاریابی محتوا، مهمترین تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات، استراتژی محتوا، نتایج مهم استفاده از استراتژی های بازاریابی محتوا، جمع بندی و تدوین محتوا، چند نوع محتوای مهم، توضیح داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.