رنکینگ سایت در الکسا

اگر لازم دارید رتبه الکسا و بازدید وب سایت خود را بالا ببرید مطلب زیر را حتما بخوانید

بیشتر افراد وقتی وب سایت خود را راه اندازی می کنند، بعد از گذشت مدتی کوتاه متوجه می شوند که باید برای وب سایت خود بازدید کننده از طریق گوگل یا موتور های جستوجوگر دیگر بیاورند.

آموزش رایگان همکاری در فروش

اولین جایی که نشان می دهد رتبه یا میزان بازدید وب سایت شما چقدر است الکسا می باشد اما مهمترین مسئله این هست که شما حدعقل موارد سئو را بلد باشید .

کمی مطالعه رایگان در رابطه با تکنیک های سئو به شما خیلی کمک می کند.

 

رتبه وب سایت در  alexa و google چه اهمیتی برای کسب و کار اینترنتی  ما دارد؟

دروغ بزرگ alexa یا واقعیت تلخ نداشتن رتبه مناسب در وبسایت الکسا

در این مطلب ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ”  سعی کردم تا تجارب خودم را در این چند سال در رابطه با میزان اهمیت رتبه وب سایت در یک کسب و کار اینترنتی بیان کنم، رتبه وب سایت در alexa آیا واقعیتی هست که ما باید آن را بپذیریم یا این عدد فقط یک دروغ بزرگ برای ذهن محسوب می شود. در ادامه این مطلب به شرح نحوه دریافت رتبه واقعی یک وب سایت خواهیم پرداخت.

 

گوگل برجسته ترین مرجع برای کاربران

اولین وب سایتی که مشتریان شما برای رفع نیازشان به آن رجوع می کنند.

شما کجای گوگل قرار خواهید گرفت؟

اکسر صاحبان کسب و کار و یا افرادی که تازه وارد بازار اینترنتی شده اند چنین تصوری را در ذهن خود می پرورانند که تنها با راه اندازی یک وب سایت و عرضه محصول یا خدماتشان در آن، کار تمام است و فروش فوق العاده شروع خواهد شد. خب این افراد بعد از چند ماه بیخیال وب سایت تازه خودشان می شوند و نهایت در آخر سال نیز دامنه خود را هم تمدید نمی کنند و تنها دلیل آن دریافت نکردن نتیجه از کاری که انجام داده اند است.

باید بدانید که حضور در اینترنت یک بیزینس واقعی است و اصولی دارد که هر یک را اگر به درستی انجام ندهید احتمال شکست را برای خود روشنتر خواهید کرد. امروزه کسب و کار اینترنتی رونق بالایی دارد اما نباید رقبای خودتان را دسته کم بگیرید.

بازار اینترنت پر از رقیب در حوزه کاری شما است و همه آنها در حال تلاش برای رسیدن به مشتریان زیاد و ارائه محصولات و خدمات خودشان هستند.

وقتی مشتری شما برای مثال با کلمه ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ” در گوگل چرخ می زند و به دنبال رفع نیاز خود هست شما نیز باید در نتایج گوگل دیده شوید تا فروش داشته باشید.

آیا شما در این لیست قرار دارید؟

اگر واقعا به دنبال > راه اندازی کسب و کار < واقعی هستید اینجا کلیک کنید

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم و رتبه وب سایت در گوگل

پيدا كردن رتبه سايت در گوگل

سال ها پیش گوگل ابزاری برای نشان دادن رتبه وب سایت داشت که از صفر تا 10 درجه بندی می شد اما چند سالی هست که از ارائه رتبه وب سایت ها خود داری می کند و ابزاری برای آن نیز ارائه نمی دهد. به نظر من قطعا دلیلش می تواند پایین بودن اهمیت رتبه وب سایت در نتایج جستوجو باشد.

ابزار های بسیار قدرتمندی را گوگل برای بهبود نتایج و بهبود وضعیت وب سایت شما ارائه داده است  برای تحلیل و دانستن آمار ترافیک ورودی وب سایت خود این مقاله را بخوانید و  google Analytics را نصب کنید >آموزش گوگل آنالیز | گوگل آنالیتیک | آموزش نحوه نصب بر روی وبلاگ و وبسایت

 

رتبه وب سایت در الکسا alexa

چگونه رنکینگ سایت را در الکسا ببینیم؟

اما در وب سایت الکسا این عدد قابل رویت است و کاملا واضح به شما خواهد گفت که وب سایت شما در رتبه چندم قرار دارد این عدد هر چقدر کوچکتر باشد رتبه وب سایت شما عالی تر خواهد بود و بلعکس.

الکسلا رتبه بندی خود را به دو دسته تقسیم می کند و رتبه وب سایت شما را در جهان و یک کشور مشخص نشان میدهد.

با رنکینگ سایت الکسا آشنا شوید

قبل از این که بدانید برای دید رنکینگ سایت باید چه کارهایی انجام دهید این ویدیو را ببینید و بدانید نوحه عملکرد الکسا چگونه است

این ودیو به شما خواهد گفت که رنکینگ الکسا چگونه کار می کند و زیر مجموعه کدام شرکت است، دو حالت محاسبه ترافیک وب سایت را دارد که یکی جهانی هست و یکی کشور محلی که گزینه دوم بر اساس میزان ترافیک بالایی که از یک کشور خاص وارد وب سایت شما می شود باعث انتخاب آن کشور به عنوان کشور محلی خواهد بود.

وقعیت تلخ الکسا

رتبه وب سایت شما در الکسا چند است؟

وقتی مشتری با این سوال که چرا وب سایت من فروشی ندارد مشاوره درخواست می کند ما ببرسی رتبه وب سایت به این موضوع پی می بریم که حتی وب سایت در الکسا رتبه بندی نشده است یعنی بدترین حالت.

وقتی الکسا برای وب سایت شما رته ای در نظر نمی گیرد به این معنی است که اصلا وب سایت شما دیده نمی شود. بعد از ثبت وب سایت اگر اقدام های لازم را انجام ندهید و سایت خود را برای سئو بهینه نکنید نتیجه ای نخواهید گرفت. اولین رتبه هایی که دریافت خواهید کرد بالای 10,000,000 خواهد بود و حال باید این عدد به کمتر از 10,000 برسد تا شما هم دیده شوید.

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم | نگرفتن رتبه در الکسا

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم | نگرفتن رتبه در الکسا

دیجیتال مارکتینگ و رعایت اصول صحیح راه اندازی کسب و کار (بیزینس واقعی) راه رسیدن به رتبه های عالی است، رتبه هایی که پایین تر از عدد 10 هزار است.

بزرگترین دروغ الکسا

نحوه رتبه بندی در الکسا

اما در سیستم رتبه بندی الکسا از روشی استفاده شده که با کمی تعمل و فکر کردن در آن به این نتیجه خواهید رسید که این عدد آنچنان دقیق نیست و احتمال خطای بالایی را دارد. یعنی احتمال دارد وب سایت شما با رتبه ای بسیار بد کاربرانی بسیار عالی داشته باشد و بلعکس که دلایل این مورد را در پایین ذکر خواهم کرد.

 • پایین بودن اهمیت رتبه بندی در گوگل ( در جای خود از اهمیت بالایی برخوردار است)
 • روش جمع آوری آمار الکسا – استفاده کنندگان تولبار الکسا هست
 • رقبای کسب و کار شما ( قدرت و میزان حضور رقبا )
 • جذابیت ( تبلیغ نویسی عالی ) محتوا برای مشتری
 • نحوه و قدرت حضور در شبکه های اجتماعی
 • مدیریت کاربران و استفاده از ابزار های تحلیل رفتار کاربران

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم

نحوه صحیح پیدا کردن رتبه وب سایت

اما برای این که رتبه دقیق وب سایت خودتان را بدانید باید از ابزار های گوگل + رتبه الکسا + رتبه ماز Moz استفاده کنید و در نهایت میانگینی از بررسی های رقیب خود در نظر بگیرید.

شما باید رتبه خودتان را در میان رقبای خودتان پیدا کنید و این نیاز به تحلیل و بررسی های متداولی خواهد داشت. اما من در این جا به شما روش این که چگونه رنکینگ وب سایتتان را ببنید را خواهم گفت.

 

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم

 

ابزار دیدن رتبه سایت در الکسا alexa rank checker

برای این که رتبه وب سایت خودتان را در الکسا ببینید باید وارد آدرس زیر بشوید و در آن آدرس وب سایت خودتان را بدن HTTP وارد کنید و در نتیجه تحلیل وب سایت شما را نشان می دهد.

لینک ورود به وب سایت برای دیدن رتبه سایت http://seo.doctorseoyar.ir/ ادرس وب سایت را در صفحه اول بنویسید

 

 

بغیر از اطلاعات رتبه سایت شما تمام مشکلات سئو را برای شما نمایش می دهد.

برای دیدن رتبه سایت بعد از زدن دکمه قرمز check به پیین صفحه بروید و رنک الکسا را ببینید

ماننده تصویر زیر

رنکینگ سایت در الکسا رتبه سایت

رنکینگ سایت در الکسا رتبه سایت

پيدا كردن رتبه سايت در گوگل

همانطور که گفتم در گوگلی ابزاری برای نمایش عدد رنک وجود ندارد اما شما می توانید با استفاده از نرم افزار های که معرفی می کنم و داشتن کلمه کلیدی رتبه خودتان را در آن کلمه کلیدی بدانید.

 

تعریف سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو به فعالیت های که متخصصین برای افزایش رتبه و افزایش نتایج وب سایت شما در موتور های جستوجو انجام می دهند گفته می شود. اما بهینه سازی وب سایت یکی از فعالیت هایی است که سئو کار ها باید برای افزایش رتبه وب سایت مورد نظر انجام دهند.

مهمترین مسائل سئو که باید بدانید

من باید در این مقاله ” چگونه رنکینگ سایت را ببینیم ” از دید دو کاربر متفاوت به این مورد پاسخ دهم. افرادی که نیاز به انجام سئو برای وب سایتشان را دارند و افرادی که می خواهند در زمینه سئو شروع به کار کنند به همین دلیل دقت داشته باشید که شما باید برداشت مورد نظر خود را از این نوشته برگزینید.

افت رتبه سایت

یکی از مسائلی که ممکن است نگران کننده موضوع در رتبه سایت باشد افت رتبه سایت در گوگل می باشد که در زمان بررسی رتبه سایت در گوگل باید آن را در نظر گرفت. اما این موضوع چندان هم نگران کننده نیست زیرا اگر هوشمندانه بر روی آن تمرکز کرده و دلایل این افت را بیابید به راحتی می توانید آن را رفع کنید. سئو و بهینه سازی سئو سایت برای گوگل دارای قواعد ثابتی نیست و همانطور که می دانید مدام در حال تغییر است. درست است که اصول کلی همیشه ثابت می باشد اما گوگل همیشه در حال به روزرسانی و یا تغییر الگوریتم های خود می باشد که این کار بر رتبه سایت نیز تاثیر گذار است. شاید شما در جایگاه صاحب سایت از این کار و عملکرد گوگل چندان راضی نباشید اما گوگل برای کار خود دلیل دارد و آن هم این است که با این تغییرات می خواهد یک راه بهتر برای ارئه نتایج مناسب تر و دقیق تر برای جستجو کاربران به وجود آورد.

آدرس وب سایتی که می تونه خطاهای شما رو نشون بده : https://app.neilpatel.com/

دلایل افت رتبه سایت

برای مدیریت درست وب سایت خود و جلوگیری از افت رتبه و جایگاهتان باید به یک سری از علت هایی که باعث می شود سایت شما دچار افت شوند آگاهی داشته باشید تا سایت شما در بررسی رتبه سایت در گوگل با مشکل مواجه نشود این دلایل عبارتند از:

 • خطاهای متعدد روی سایت
 • سرعت بارگزاری سایت
 • آپدیت های جدید گوگل
 • پنالتی شدن سایت توسط گوگل
 • هک شدن سایت
 • تغییرات بک لینک ها
 • تغییرات لینک های داخلی سایت
 • فعالیت های رقبا

 

 

 

 

17 پاسخ
  • پریسا بهشتی
   پریسا بهشتی گفته:

   سلام
   ممنون از اطلاعات خوب شما.
   بله یکی از وب سایت هایی که می توان برای بهبود سئو از آن استفاده کرد سایت ahref است.
   در خود الکسا هم اطلاعاتی در رابطه با لینک ها می توانید ببینید.

 1. ای فری
  ای فری گفته:

  مطلب مفیدی بود ممنونم ازتون ، درباره افزونه مرورگر الکسا و دیدن رتبه سایت در این افزونه هم ممون میشم صحبت کنید

  پاسخ
  • پریسا بهشتی
   پریسا بهشتی گفته:

   سلام ممنون از نظر مثبت شما
   این افزونه روی مرورگر ها نصب می شود و این امکان را به شما می دهد که رتبه هر وبسایتی که وارد آن می شوید را بلافاصله در این افزونه ببینید.

 2. علیرضا محسنی
  علیرضا محسنی گفته:

  ممنون مطلب خوبی بود. ولی مشکلی که وجود داره درست نبودن(منطبق) نتیجه جستجوی سایت های خارجی با چیزی است که کاربر ایرانی جستجو میکنه… گوگل با توجه به کشور و منطقه ای که شما قرار دارید نتیجه های جستجو را متفاوت نمایش میدهد. سایت ایرانی kwrank.ir سرویس هست که نتایج آن کاملا شبیه به نتیجه جستجوی کاربران ایرانی است.

  پاسخ
 3. احمدیان
  احمدیان گفته:

  اطلاعات خوب در مورد اهمیت رتبه وب سایت در الکسا و گوگل برای تجارت اینترنتی شما چیست؟ با تشکر از شما برای ارائه

  پاسخ
  • پریسا بهشتی
   پریسا بهشتی گفته:

   بسیار ممنون

   اینکه چطور روی رنکینگ وب سایت تاثیر خوبی بگذارید : تنها و مهمترین موضوع دادن ارزش به کاربران در هر صفحه از وب سایت هست. هر چقدر اطلاعات خوب و تجربه کاربری خوب برای کاربری که وارد وب سایتتان می شود داشته باشید گوگل و موتور های جستجو به وب سایت شما بیشتر ارزش خواهند داد

 4. عادل
  عادل گفته:

  چطور میشه رتبه سایت را دقیق فهمید ؟ چون هر کدام از ابزار ها یک امار دیگری از رتبه سایت را نمایش می دهند ؟

  پاسخ
  • پریسا بهشتی
   پریسا بهشتی گفته:

   پشنهاد من استفاده از Google Search Console برای پیدا کردن رتبه سایت هست اما این ابزار رتبه کلمات کلیدی شما را در گوگل نمایش می دهد ولی می توانید با یک حساب و گرفتن میانگین امار دقیق رتبه سایت خود را پیدا کنید.

  • پریسا بهشتی
   پریسا بهشتی گفته:

   برای دیدن رنکینگ سایت الکسا از افزونه استفاده نکنید
   چون شما وقتی با افزونه الکسا وارد وب سایت خودتان می شوید به عنوان بازدید محسوب می شود.
   در این صورت رنکینگ سایت الکسا به درستی کار می کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.