سئو تصاویر سایت به سریع ترین روش

سئو تصاویر سایت

سئو تصاویر سایت یکی از مهمترین موارد در نحوه تولید محتوای سئو شده برای سایت  است. این را باید بدانیم که هر یک از المان ها می توانند تاثیر بسزایی در بالا بردن رتبه سایت در گوگل داشته باشند. در این مطلب قصد دارم تا در رابطه با سئو تصایر سایت ابزار ها و روشهایی را که به صورت تجربی از آنها استفاده کردم و نتیجه گرفتیم را بیان کنم.

الگریتم های گوگل در سئو تصاویر سایت

تصاویر چه ویژگی هایی دارند که باعث ایجاد تاثیر در فاکتور های سئو سایت می شوند؟

این ویژگی ها را در لیست زیر برای شما دقیقتر توضیح داده ام، البته تصاویر را فقط از دید سئو بررسی کردیم و تصاویر وب سایت می تواند در CRO بسیار تاثیر گذار باشد. :

 • جذاب بودن تصاویر – انتخاب تصاویر جذاب ( سئو تصاویر سایت )
  جذاب بودن تصاویر باعث می شود که کاربر وقتی صفحه را اسکرول می کند تجوهش جلب شود و این یعنی افزایش زمان ماندن کاربران در وب سایت که یکی از فاکتور های مهم گوگل در سئو تصاویر سایت است.
 • انتخاب تصاویر استوک موجود در اینترنت یا کپی از وب سایت های دیگر  ( سئو تصاویر سایت )
  مهمترین دلیل این است که کاربران قبل از خواندن مطالب شما احتمال دارد چند وب سایت دیگر را هم دیده باشد و این یعنی به دنبال محتوای جدید و متفاوت است. با دیدن تصاویر تکراری میزان کلیک CTR لینک شما پایین خواهد آمد.
 • تصاویر امکان درج لایسنس دارند – از تصاویر با امکان کپی و ویرایش استفاده کنید  ( سئو تصاویر سایت )
  برای خودتان منبعی از تصاویر واقعی یا قابل ویرایش و کپی پیدا کنید. کافی است در اینترنت کلمه Free license pictures  را جستجو کنید تا برای منابعی جالب معرفی کند.
 • استفاده مناسب از تگ ها و کد های html در سئو تصاویر سایت.
  دو خصیصه بسیار مهم در تصاویر وجود دارد که برای گوگل مهم است و از روی این موارد تصمیمات بسیار زیادی را می گیرد.
  ALT و Title ، این دو مورد را با کلماتی ترکیب شده با کلمه کلیدی جایگذاری کنید.
 • حجم تصاویر سایت و تاثیر آن در سئو تصاویر سایت
  یکی از فاکتور های مهم سئو تصاویر سایت سرعت لود آنها است. اگر شما بتوانید اندازه مناسبی از تصویر را انتخاب کنید که به نحوه نمایش قالب شما هم بستگی دارد سرعت لود آن خیلی پایین خواهد بود.
بیشتر بدانید :  8 روش افزایش سرعت سایت های وردپرسی + ابزار تست دقیق

 

 

نحوه جستجوی تصاویر  برای داشتن سئو تصاویر سایت

مورد اول این هست که بتونید یک منبع خوب برای تصاویر سایت خود انتخاب کنید که با جستجو free  license pictures گوگل وب سایت های خوبی را به شما معرفی خواهد کرد اما مورد دوم نحوه جستجو تصاویر در خود گوگل هست که قصد دارم تا مواردی از ابزار های لازم را در این نوشته برای شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید سئو تصاویر سایت را رعایت کنید.

برای جستجو در رابطه با تصویر مورد نطر خودتان به این آدرس وارد شوید > Search Images

کلمه مورد نظر خودتان را وارد کنید تا این صفحه برای شما نمایش داده شود :

نحوه جستجو - سئو تصایور سایت
نحوه جستجو – سئو تصایور سایت

برای این که ابزار های بیشتری نمایش داده شود روی گزینه Tools کلک کنید.

ابزار های خوبی در اختیار شما هست تا بهترین نتجه را در جستجو تصاویر بگیرید. اما مهمترین موارد را توضیح می دهم تا بتونید سئو تصاویر سایت را انجام بدید.

 • گزینه Size :
  با این گزینه می تونید اندازه تصاویر را محدود کنید. انتخاب large بهترین مورد هست.
 • گزینه Usage rights :
  این موردی هست که بسیار اهمیت دارد. برای این که تصاویری با اجازه کپی و ویرایش را به دست آورید آن را روی گزینه reuse with modification قرار دهید

ابزاری برای سئو تصاویر سایت

بهینه سازی و فشرده سازی حجم تصاویر سایت

ویژگی بعدی برای سئو تصاویر سایت این بود که حجم پایین اما با کیفیت بالا باشند. برای این کار ابزاری را معرفی می کنم که می توانید در سیستم های مدیریت محتوای وردپرس از آن استفاده کنید و به آسانی و رایگان برای شما این کار را انجام می دهد. تصاویر را فشرده سازی می کند تا حجم پایین داشته باشند و در بارگذاری سریع سایت شما به شما کمک کند.

بیشتر بدانید :  بالا بردن رتبه سایت در گوگل چطور انجام می شود ؟

برای نصب این ابزار میتونید وارد این لینک Smush Image Compression and Optimization  بشید و اطلاعات بیشتری در رابطه با این ابزار داشته باشید.

نحوه عملکرد این ابزار به صورت خودکار هست اما اگر تازه این ابزار را نصب می کنید باید اجازه دهید تا تصاویر قبلی سایت را بهینه سازی کند.

برای این کار بعد از نصب وارد منوی اصلی با نام Smush شوید

سئو تصاویر سایت
سئو تصاویر سایت

برای بررسی وضعیت تصاویر سایت بر روی دکمه re check images کلیک کنید و بعد از اتمام پروسه بر روی bulk smush now کلیک کنید. سئو تصاویر سایت با این ابزار بسیار کار امد هست و در سرعت وب سایت شما هم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. اما فراید بهینه سازی تصاویر قبلی سایت شما شاید یکمقدار زمان بر باشد.

همچنین میزان استفاده از cpu در انجام این روند بلا خواهد بود.

مهمترین اهمیت سئو تصاویر سایت

مهمترین موضوع این هست که موتور های جستجو بیشتر به تصاویر حساس هستند و یکی از ابزار های مهم انهاست. پس اگر شما تصاویری بهینه شده داشته باشید شانس نمایش تصاویر شما نیز بیشتر خواهد بود. برای درک بیشتر این موضوع ویدیو زیر را نگاه کنید.

خلاصه مطلب
سئو تصاویر سایت سریع ترین روش
عنوان
سئو تصاویر سایت سریع ترین روش
توضیحات
مهر ۱۷, ۱۳۹۷ - سئو تصاویر سایت سریع ترین روش برای رسیدن سریع به نتیجه در تاثیر سرعت سایت و سئو سایت باید از نجوه سئو تصاویر سایت اطلاع داشته باشید ~ سپنا وب
نویسنده
سپنا وب - sepnaweb
سپناوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.